Кабінет психопатологічної евтаназіології (
euthanasepam) wrote2023-06-07 02:37 pm
![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
«Штучний інтелект забере в людей роботу!»
Відомий у BSD-спільноті Peter N. M. Hansteen пише про те, як ШІ «мислить» у завданні, що потребує розуміння сутності того, що робиш, і того, як влаштовано речі:
I asked ChatGPT to write a pf.conf to spec, 2023-06-07 version
https://bsdly.blogspot.com/2023/06/i-asked-chatgpt-to-write-pfconf-to-spec.html
Увесь допис я не цитуватиму, лише висновок автора:
<…>
It is fairly obvious that this would not have passed the pfctl parser, and that feeding it the relevant man pages as well as the PF user guide did not make the system more capable of understanding how rule evaluation actually works.
In fact, all three tries would be functionally equivalent to the rather terserblock
But arriving at that conclusion would require the reader to actually understand the content fed to it.
Підсумую простими словами для нормальних людей: ті програмні продукти, які у телевізорі й реклямі називають «штучним інтелектом», геть нічого насправді не розуміють і не мають у собі ні крихти живого розуму і ні на йоту тями. Це радше фокуси.
no subject
Я думаю, що купа людей втратила роботу не через твою роботу, а через те, що в Україні за три десятиліття не виросло (причини цього поки що винесемо за дужки) нічого власного високотехнологічного (ну хоча б такого, як у Польщі чи Угорщині). Країна, що не виробляє модернову техніку, прилади, матеріяли — не потребує й людей для такого виробництва, не потребує й освіти для вирощування таких людей.
Коли інститути випускають спеціалістів з екології чи гендерних штудій замість інженегрів, що вміють креслити на кульмані, то в один сонячний день у країні щезає не лише власне виробництво станків і приладів, а й передумови для такого виробництва. Відтак законодавці обгрунтовують і регулюють для освіти непотрібність нових інженегрів для країни, освіта припиняє їх готувати. Лишаються лише дівчатка для вставляння болванок у верстат.
Легко втратити STEM, поклавшись на чужі програми та верстати. Потребуватиме десятиліть відновити втрачене. Ось у нас тепер нема де й нема кому виробляти військову техніку, зброю, всіляке приладдя. Скільки за півтора роки збудовано танків, літаків, ЗРК, боєприпасів до того всього? Ти бачив нутрощі «українських» дронів, які роблять сракорукі «дівчата для вставляння болванок» із китайського барахла з Алі та антикварного совєцького неліквіду? Воно, природньо, потім так і літає…
Ардуїнка та NE555 це забавки для підлітків. Для автоматизації станка лісопилки різати дрова цього справді може вистачити, а от для сучасної бойової техніки — ні. Скільки ти знаєш українських виробництв оптики та електроніки для виробів мілітарного призначення? Отож, отож… А в кацапів є.
no subject
А ти думаєш ШІ за пару років всіх кодерів та адмінів локалхостів викине? Ні, хайп пройде, почнеться серйозне впровадження.
Конкретно через мою. І мільйони по всьому світові працею таких, як я.
Як мінімум, одне підприємство з доволі точною механікою.
Думаю, потребуватиме десятиліть відновити інтерес до цього. У нас люди не про це, а про швиденько крутнуть-мутнуть, зрубати бабла, а то все довго, дорого і складно. А хто хоче займатися складним, той їде за кордон.
no subject
Я думаю, що так званий ШІ ніколи не витисне людей із діяльності, де треба мати розум. Адже те, що називаються штучним інтелектом, насправді не має стосунку до інтелекту, це лише метафорична назва програмних засобів, що чимось нагадують окремі об’єкти живої природи. Лише нагадують. Оті «нейрони», що з них складається «нейромережа», такі ж далекі до природи діяльності справжніх нейронів, як погромізди від нейрофізіологів. У справжньому живому мозку є аж кілька «паралельних» система регуляції, що впливають одна на одну між собою доволі химерно: «електрична», «хімічна», «механічна». Крім того, високорозвинений двічі сапієнс (Homo sapiens sapiens) має зовнішню «бібліотеку колективної пам’яті» (соціум), у якій власне проходить усе його інтелектуальне, духовне, діяльнісне життя від моменту першого самоусвідомлення, так й саме формування характеру й інших структур особистості. В людях є щось таке, що дає змогу їм виправляти власні похибки (мораль, релігія, політика, ідеологія тощо).
Уявімо, що хтось об’єднав групу нейромереж у «суспільство». Це буде об’єднання програмних ідіотів, що не мають абсолютно жодного досвіду, властивого живим організмам просто за фактом біологічного життя, та засадничо не мають звідки цей досвід отримати. Відтак вміст «ідей» та «думок» штучних ідіотів буде варитися довкола тих наборів слів, які вони запозичують один в одного та в джерелах, наданих операторами. Сенс людським словам дає культура, вони є символічними носіями смислів спілкування різних людей на вимоги самого життя. Штучні ж ідіоти не мають як такого власного життя, в роботі програми ШІ нема подій об’єктивного світу.
Забув додати. Всі високоорганізовані живі організми по суті є симбіотичними комплексами, що складаються з безлічі дрібніших окремих істот: бактерій, мікробів, інших клітин.
no subject
Ти сказав ключове слово. А купа людей використовуються як біороботи.
no subject
Та первинне, на мою думку, те, що робиться в освіті. Як хтось казав (Бісмарк?), найважливіша людина в державі — шкільний учитель. Продовжуючи совдеповську традицію, незалежна Україна має в освіті переважно людей, що не знайши себе в житті. Від самого початку вихованням і освітою дітей опікуються тупаки і невдахи, ще й хабарники та брехуни, ще й безвольні державні холуї. То й такий результат.
no subject
І це теж. Але я схильний думати, що ми ніяк не позбавимося отієї сільської ментальності, ще не змінилось кілька поколінь, що не копали в селі землю.
no subject
no subject
Так віками ж спеціалізувались бурячки для пана вирощувати, одномоментно перебудуватись не виходить.
no subject
Дивлячись яка ардуїнка :) А для лісопилки і найпростіша — оверхед. А щодо бойового застосування, бачив як москалі з лайна і палок роблять штуки, що нам ой як багато біди приносять? Отож.
А коштує, як за перший сорт. А ще, нещодавно, я бачив новенький джип фонду "Повернись живим". Не знаю, скільки туди мільйонів вбухано, але для фронту підійшло б і щось простіше, але більше. А ви шліть їм гроші, ага.
no subject
Таких «волонтерів» я називаю колекторами: вициганюють у людей гроші та прикривають Vелике Zелене мародерство. На фронті, звісно, такі машини ні до чого, їх туди й не посилають, а самі користуються.
Для війни треба машини прості, дешеві та міцні — такі, наприклад, як УАЗ-469 і його похідні, Джип (той, що його власне ім’я), Гелендеваген тощо. В Україні можна було би збудувати виробництво, але… і ми вертаємось до попередніх тез.
no subject
Point був у тому, що в нормальних руках і ардуіна наробить біди.
no subject
no subject
Я бачив фото розумних мін саме на ардуїнах.
no subject
Було брати готовий стартовий набір, бо там і платка для з’єднання з комп’ютером, і всяка всячина.
no subject
Я їх активно використовую. Раніше Arduino Pro Mini, зараз Arduino Nano з Type C, чи не все сімейство Raspberry. Але то все на продаж.
Коротше, як буде черговий дефіцит, можу в тебе купить :)
no subject
До речі, Java Micro Edition часом для цього не згодиться? Зацікавився Жабою, хочеться чогось практичного з її використанням. :)
no subject
За Java на таких пристроях забудь. С++, хоча я надаю перевагу Pure C, бо він дає чистіший код та менше жере байти і такти.
no subject
За Жабу я розумію, що її ідея працювати відокремлено від заліза на віртуальній машині, просто стало цікаво: коли таке є (Java ME), воно ж якось працює.
no subject
Папа лєжит в бальніце, всьо равно, что умєр(с).
Востаннє її розвивали щє санки, а з появою Андроєда вона здохла. І я не плачу. По факту, воно не таке вже й сумісне з основною жабою. На сьогодні Go чи пєтон і то живіше на такому залізі. Але, попри це, я надаю перевагу С. Головна причина - дуже мало ресурсів і купа наробок саме на С та плюсах.
no subject
Якщо хочеш погратися з жабою, напиши проект на андроєд. Хоча туди вже всунули кацапський котлін.
А так жаба прєкрасна на серверах.
no subject
Попробував купу жабських IDE і знайшов одну швидку. :) Це Oracle JDeveloper/JStudio 11gR2. Єдина незручність, що воно сертифіковане та оптимізоване для Java 6 та однойменної СУБД і не працює з іншими (принаймні, в мене). Але порівняти з іншими — то просто ракета!
no subject
Для Андороєда тільки їхня IDE на основі кацапської ідеї, дуже потужна, доречі.
Втім, можеш спробувати Dart та Flutter.
Зауважу, що тобі доведеться не стільки пиляти свою прогу, скільки задовольняти вимоги гугла, які весь час змінюються.
no subject
Якщо вона оптимізована для Java 6, то ти проморгаєш купу цікавих фіч, ті ж лямбди.
no subject
Згадав, ще Free Pacal з Лазарусом вміє в Андроєд. Див. Total Commander як зразок.
no subject
Що скажеш про такий от курс?
https://javarush.com/ua/quests/QUEST_GOOGLE_ANDROID
Чи краще все-таки його відкласти на пізніше, а поки вивчати Жабу?
І ще в мене цікаве питання. Ти знаєш Smalltalk? Про нього кажуть, що то ледь не взірцева реалізація ООП.
no subject
Купи краще оцю книгу, бо той курс у мене викликає сумніви з самого початку
9 из 10 человек пользуются смартфонами под управлением операционной системы Android!
:) Якщо брати платоспроможне населення, то воно все сидить на айфонах.Якщо ти не маєш ідей, де застосувати її поза андроєдом, то краще не парь собі мозги. Кстатє, ще щось під Андроєд і на С, С++, C# пишуть, але я б не зв'язувався. Робота з андроєдом то тільки за гроші, на джастфофан та пет-проект воно не годиться.
Почнемо з того, що підходів до реалізації ООП кілька. Ти все ще хочеш про це поговорити?
no subject
Ось, подивись на це. Щомь мене тєрзают смутньіє подозрєнія, що чуваку потрібно більше пожертв.
no subject
Прізвища Стерненко, Притула, Подоляк, Данілов, Буданов, Юсов, Арестович, Кошовий і таке інше — всі з одного ряду: це медійні хвойди зеленого шапіто, яким зелені мародери відслинюють якісь копійки за роботу з навішування посполитим на вуха макаронів.
https://t.me/victoriajoy21/1079
https://euthanasepam.dreamwidth.org/211617.html
no subject
Отож. А на ті гроші, що їм задонатили можна було б організувати власне виробництво, але на цьому бабла не попиляєш.
А взагалі незрозуміло, як можна бути такими от: залишатися хохлами-малоросами маючи можливість вписати себе в батьки нації.